“Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі”


26 квітня 2016 року учні нашої школи взяли участь у загальносільському  реквіємі-зустрічі   “Чорнобиль  в серці України, а тінь його по всій землі.” Реквієм був присвячений 30-й річниці Чорнобильської катастрофи та тим, хто першим вступив у двобій з вогнем – пожежникам. Діти познайомильсь з нашими героями – односельчанами, що приймали участь у ліквідації аварії . Хвилиною мовчання та запаленими свічками вшанували учні всіх тих героїв, які віддали своє життя, рятуючи не тільки станцію, але й Прип’ять, Чорнобиль, Київ, всіх нас.

         Напередодні річниці Чорнобильської трагедії в школі відбулися виховні години і «Біль Чорнобиля з роками не вмирає», який провели класні керівники.

А для уснів середніх та старших класів відбувся перегляд фільму “Чорнобильська катастрофа. 30 років потому”

Діти одержали інформацію про чорнобильську аварію як найбільшу техногенну катастрофу не лише ХХ століття, а взагалі в історії людства, про наслідки катастрофи у майбутньому. Були наведені цифри людських та народногосподарських втрат України.Пам’ятаючи про жахливі сторінки нашої історії, ми ніколи не повинні забути героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу станції, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Їхній подвиг назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам´яті українського народу. Радіаційні промені смерті не змогли знищити дух героїзму, солідарності й самовідданості тих чоловіків і жінок, які боролися у Чорнобилі з ядерною стихією.

Ми схиляємо голови перед пам´яттю тих, хто загинув у цій боротьбі.  Пам’ятаймо про Чорнобиль. Робімо все, щоб більше в жодній частині світу не повторилася ядерна катастрофа.