Якщо ви виявили підозрілий предмет, схожий на вибухонебезпечний:

  1. У жодному разі не торкатися знахідок власноруч і не доз­воляйте це робити іншим. Категорично забороняється переміщувати вибухонебезпечні предмети, намагатися розібрати їх, заносити у приміщення, закопувати у землю, кидати у водойми тощо.
  2. Відійдіть від підозрілого предмета якомога далі.
  3. Якось позначте місце знахідки.
  4. Негайно повідомте про небезпечну знахідку підрозділи ДСНС (за номером 101) або поліції (102).
  5. Дочекайтеся приїзду фахівців із знешкодження вибухонебезпечних предметів і вкажіть місце розташування підозрілої знахідки.

Невиконання цих вимог може призвести до тяжких наслідків та коштувати вам життя.

Будьте уважними та не ризикуйте життям. Бережіть себе!

Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області



Шановні громадяни!

Не провокуй пожеж в екосистемах!

Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Категорично забороняється розводити багаття поблизу сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці.

Під час відпочинку на природі, необхідно пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю!

Не спалюйте залишки сухої рослинності та сміття на власних подвір’ях – це може призвести до загорання торфовищ та виникнення лісових пожеж! Додаткова неприємність полягає в тому, що з травою, як правило, горить сміття, яке виділяє токсичні речовини, що шкідливі для організму. Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю спалювання сухої трави, стерні – неминуче призводить до того, що вогонь з полів та подвір’я перекидається на лісосмуги, які з ними межують.

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення ст. 77-1 (самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків) тягне за собою накладання штрафу від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн).

Згідно Кримінального кодексу України за знищення або пошкодження лісових масивів ст.245 передбачає штраф від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 до 153000 грн.), або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Будьте обережні, дбайте про пожежну безпеку, бережіть своє життя та навколишнє середовище!

Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області


Всеукраїнська акція “Герой-рятувальник”

Мета акції

Привернення особливої уваги громадян до професії рятувальника, піднесення на вершину людської поваги його особистості, як одного з найбільш гідних представників нашого суспільства, сприяння формуванню довіри громадян держави до Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, виховання молоді на прикладі героїчних вчинків наших співвітчизників.

Всеукраїнська акція “Герой – рятувальник року” передбачає виявлення непересічних особистостей, які проявили мужність та героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійного лиха; донесення до широкого загалу фактів та обставин їх героїчних вчинків, визначення найкращих серед кращих, і як кульмінація – проведення урочистої церемонії нагородження переможців.

Учасники акції

Учасником Всеукраїнської акції “Герой-рятувальник року” може стати кожний громадянин, який під час рятування людей, майна, ліквідації пожежі, аварії, надзвичайної ситуації, стихійного лиха проявив мужність і героїзм.

Умови та порядок проведення акції

  • Акція проводиться протягом року.
  • Учасники акції, які стають лауреатами, нагороджуються відзнакою “Герой-рятувальник року”.
  • Відзнака вручається переможцям акції Головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій під час урочистого святкування Дня рятівника.

Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

Вибухонебезпечні предмети – що потрібно знати

На території України після Другої світової війни та теперішньої збройної агресії російської федерації залишається велика кількість «неспрацьованих боєприпасів», замінованих територій та вибухівок. Тому знайти сьогодні «небезпечну іграшку» можна у лісі, старому окопі, на свіжозораному полі, власному городі, а також на вулицях міст та сіл. Від таких «знахідок» гинуть дорослі та діти.

Задля збереження життя та здоров’я населення, працівники Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області, розповідають громадянам про види та ознаки вибухонебезпечних предметів, категорії небезпечності та правила поведінки при їх знайденні.

До вибухонебезпечних предметів відносяться:– вибухові речовини – хімічні з’єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удару, тертя, вибуху іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення з виділенням великої кількості енергії й утворенням газів;– боєприпаси – вироби військової техніки одноразового використання, призначені, для ураження живої сили, техніки та інженерних споруд супротивника;

До боєприпасів відносяться: • ракети і їх бойові частки; • авіаційні бомби, торпеди; • артилерійські боєприпаси (снаряди, міни); • інженерні боєприпаси (протитанкові й протипіхотні міни); • ручні гранати; • стрілецькі боєприпаси (патрони до пістолетів, карабінів, автоматів, кулеметів тощо).– піротехнічні засоби: патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні), вибухові пакети, петарди;– ракети (освітлювальні, сигнальні): гранати, димові шашки;– саморобні вибухові пристрої – це пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення: саморобні міни-пастки, міни-сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, паспорт, що привертають увагу.

Як правило, знаходячи серійні міни, снаряди, гранати, дорослі люди негайно викликають фахівців, які убезпечують територію й знешкоджують небезпечні знахідки в установленому порядку. Інша справа – діти: природна цікавість спонукає їх на страшні експерименти. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробовують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, школу.

Увага! Практично всі вибухові речовини отруйні, чутливі до механічних дій і нагрівання. Поводження з ними вимагає граничної уваги і обережності!

Важливо! Якщо знайдений предмет не повинен, як вам здається, знаходитися «в цьому місці і в цей час», не залишайте цей факт без уваги.

Якщо ви знайшли забуту річ у громадському транспорті, опитайте людей, що знаходяться поряд. Намагайтеся встановити, чия вона або хто міг її залишити. Якщо господар невстановлений, негайно повідомте про знахідку водія (кондуктора).

У разі знаходження підозрілого предмета в під’їзді свого будинку, опитайте сусідів, можливо, він належить їм. Якщо встановити власника неможливо – негайно повідомте про знахідку відділенню поліції.

Дії населення при знайденні вибухонебезпечних пристроїв: • негайно повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту; • не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей; • розряджати, кидати, вдаряти по ньому; • розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмет; • приносити предмет додому, у двір; • припиніть всі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета; • не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами близько біля вибухонебезпечних предметів (вони можуть спровокувати вибух); • дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій і вас евакуюють:
– одягніть одяг із довгими рукавами, щільні брюки і взуття на товстій підошві. Це може захистити від осколків скла;
– візьміть документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей тощо), гроші;
– під час евакуації рухайтеся маршрутом, указаним органами, що проводять евакуацію. Не намагайтеся «зрізати» шлях, тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування;
– тримайтеся подалі від ліній енергопостачання, що впали.

Якщо ваш будинок (квартира) опинилися поблизу епіцентру вибуху:
– обережно обійдіть всі приміщення, щоб перевірити, чи немає витоків води, газу, місць загоряння тощо. У темряві, в жодному випадку не запалюйте сірника або свічки – користуйтеся ліхтариком;
– негайно вимкніть всі електроприлади, перекрийте газ, воду;
– з безпечного місця зателефонуйте рідним та близьким і стисло повідомите про своє місцезнаходження, самопочуття;
– перевірте, як йдуть справи у сусідів – їм може знадобитися допомога.

Якщо ви опинилися поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб подивитись або допомогти рятувальникам. Найкраще, що ви можете зробити – залишити небезпечне місце. До того ж, варто знати, що зловмисники часто встановлюють бомби парами, щоб через деякий час після вибуху першої з них, пролунав другий вибух. Зловмисники розраховують на те, що після першого вибуху на його місці зберуться люди, зокрема й представники силових структур, і повторний вибух збільшить кількість жертв.

Пам’ятайте: однією з основних причин нещасних випадків із вибуховими пристроями є грубе порушення елементарних правил безпеки.

Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

Якщо ви виявили підозрілий предмет, схожий на вибухонебезпечний:

  1. У жодному разі не торкатися знахідок власноруч і не доз­воляйте це робити іншим. Категорично забороняється переміщувати вибухонебезпечні предмети, намагатися розібрати їх, заносити у приміщення, закопувати у землю, кидати у водойми тощо.
  2. Відійдіть від підозрілого предмета якомога далі.
  3. Якось позначте місце знахідки.
  4. Негайно повідомте про небезпечну знахідку підрозділи ДСНС (за номером 101) або поліції (102).
  5. Дочекайтеся приїзду фахівців із знешкодження вибухонебезпечних предметів і вкажіть місце розташування підозрілої знахідки.

Невиконання цих вимог може призвести до тяжких наслідків та коштувати вам життя.

Будьте уважними та не ризикуйте життям. Бережіть себе!

Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

Шановні громадяни!

Не провокуй пожеж в екосистемах!

Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Категорично забороняється розводити багаття поблизу сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці.

Під час відпочинку на природі, необхідно пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю!

Не спалюйте залишки сухої рослинності та сміття на власних подвір’ях – це може призвести до загорання торфовищ та виникнення лісових пожеж! Додаткова неприємність полягає в тому, що з травою, як правило, горить сміття, яке виділяє токсичні речовини, що шкідливі для організму. Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю спалювання сухої трави, стерні – неминуче призводить до того, що вогонь з полів та подвір’я перекидається на лісосмуги, які з ними межують.

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення ст. 77-1 (самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків) тягне за собою накладання штрафу від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн).

Згідно Кримінального кодексу України за знищення або пошкодження лісових масивів ст.245 передбачає штраф від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 до 153000 грн.), або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Будьте обережні, дбайте про пожежну безпеку, бережіть своє життя та навколишнє середовище!

Білоцерківське  РУ ГУ ДСНС України у Київській області

Правила безпечної поведінки з електроприладами:

не залишайте без нагляду увімкнені в мережу електричні прилади (особливо, електропраску, електроплитку і обігрівач);

оберігайте електричні прилади від потрапляння в них вологи;

забороняється торкатися руками оголених кінців проводки, ремонтувати вимикачі, що знаходяться під напругою, розетки і патрони, електроприлади. Перед початком ремонтних робіт мережу необхідно знеструмити;

перебуваючи у воді або стоячи босоніж на мокрій підлозі, не можна торкатися ламп, вимикачів, елементів проводки голіруч;

не торкайтеся водопровідних кранів або каналізаційних пристроїв, а також металевих предметів, якщо у вас в руках електроприлад, увімкнений у мережу;

не торкайтеся вологими руками включених в електричну мережу приладів, вимикачів, розеток, цоколів електролампочок;

небезпека ураження електрострумом може виникнути при користуванні електроприладами з порушеною ізоляцією, електроплитками з відкритою спіраллю, саморобними печами; електронагрівачами.

Один з небезпечних проявів електрики – крокова напруга (електрична напруга), що виникає між двома точками поблизу струмопровідної лінії, яка торкається землі, на відстані одного кроку. 

Наближатися до обірваного дроту заборонено!

При потраплянні під крокову напругу виникають мимовільні судорожні скорочення м’язів ніг і, як наслідок, падіння людини на землю. Струм починає проходити між новими точками опори – наприклад, від рук до ніг, що може призвести до смертельних уражень.

Якщо так сталося, що ви опинилися поруч з обірваним дротом, пам’ятайте про те, що треба покинути небезпечну зону мінімальними кроками («гусячим кроком») або стрибками. У загрозливій ситуації при виході з небезпечної зони необхідно застосувати ходу «п’ята – носок» в бік від місця падіння струмопровідної частини.

Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

Вибухонебезпечні предмети – що потрібно знати

На території України після Другої світової війни та теперішньої збройної агресії російської федерації залишається велика кількість «неспрацьованих боєприпасів», замінованих територій та вибухівок. Тому знайти сьогодні «небезпечну іграшку» можна у лісі, старому окопі, на свіжозораному полі, власному городі, а також на вулицях міст та сіл. Від таких «знахідок» гинуть дорослі та діти.

Задля збереження життя та здоров’я населення, працівники Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області, розповідають громадянам про види та ознаки вибухонебезпечних предметів, категорії небезпечності та правила поведінки при їх знайденні.

До вибухонебезпечних предметів відносяться:– вибухові речовини – хімічні з’єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удару, тертя, вибуху іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення з виділенням великої кількості енергії й утворенням газів;– боєприпаси – вироби військової техніки одноразового використання, призначені, для ураження живої сили, техніки та інженерних споруд супротивника;

До боєприпасів відносяться: • ракети і їх бойові частки; • авіаційні бомби, торпеди; • артилерійські боєприпаси (снаряди, міни); • інженерні боєприпаси (протитанкові й протипіхотні міни); • ручні гранати; • стрілецькі боєприпаси (патрони до пістолетів, карабінів, автоматів, кулеметів тощо).– піротехнічні засоби: патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні), вибухові пакети, петарди;– ракети (освітлювальні, сигнальні): гранати, димові шашки;– саморобні вибухові пристрої – це пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення: саморобні міни-пастки, міни-сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, паспорт, що привертають увагу.

Як правило, знаходячи серійні міни, снаряди, гранати, дорослі люди негайно викликають фахівців, які убезпечують територію й знешкоджують небезпечні знахідки в установленому порядку. Інша справа – діти: природна цікавість спонукає їх на страшні експерименти. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробовують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, школу.

Увага! Практично всі вибухові речовини отруйні, чутливі до механічних дій і нагрівання. Поводження з ними вимагає граничної уваги і обережності!

Важливо! Якщо знайдений предмет не повинен, як вам здається, знаходитися «в цьому місці і в цей час», не залишайте цей факт без уваги.

Якщо ви знайшли забуту річ у громадському транспорті, опитайте людей, що знаходяться поряд. Намагайтеся встановити, чия вона або хто міг її залишити. Якщо господар невстановлений, негайно повідомте про знахідку водія (кондуктора).

У разі знаходження підозрілого предмета в під’їзді свого будинку, опитайте сусідів, можливо, він належить їм. Якщо встановити власника неможливо – негайно повідомте про знахідку відділенню поліції.

Дії населення при знайденні вибухонебезпечних пристроїв: • негайно повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту; • не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей; • розряджати, кидати, вдаряти по ньому; • розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмет; • приносити предмет додому, у двір; • припиніть всі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета; • не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами близько біля вибухонебезпечних предметів (вони можуть спровокувати вибух); • дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій і вас евакуюють:
– одягніть одяг із довгими рукавами, щільні брюки і взуття на товстій підошві. Це може захистити від осколків скла;
– візьміть документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей тощо), гроші;
– під час евакуації рухайтеся маршрутом, указаним органами, що проводять евакуацію. Не намагайтеся «зрізати» шлях, тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування;
– тримайтеся подалі від ліній енергопостачання, що впали.

Якщо ваш будинок (квартира) опинилися поблизу епіцентру вибуху:
– обережно обійдіть всі приміщення, щоб перевірити, чи немає витоків води, газу, місць загоряння тощо. У темряві, в жодному випадку не запалюйте сірника або свічки – користуйтеся ліхтариком;
– негайно вимкніть всі електроприлади, перекрийте газ, воду;
– з безпечного місця зателефонуйте рідним та близьким і стисло повідомите про своє місцезнаходження, самопочуття;
– перевірте, як йдуть справи у сусідів – їм може знадобитися допомога.

Якщо ви опинилися поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб подивитись або допомогти рятувальникам. Найкраще, що ви можете зробити – залишити небезпечне місце. До того ж, варто знати, що зловмисники часто встановлюють бомби парами, щоб через деякий час після вибуху першої з них, пролунав другий вибух. Зловмисники розраховують на те, що після першого вибуху на його місці зберуться люди, зокрема й представники силових структур, і повторний вибух збільшить кількість жертв.

Пам’ятайте: однією з основних причин нещасних випадків із вибуховими пристроями є грубе порушення елементарних правил безпеки.

Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

Вибухонебезпечні предмети – що потрібно знати

На території України після Другої світової війни та теперішньої збройної агресії російської федерації залишається велика кількість «неспрацьованих боєприпасів», замінованих територій та вибухівок. Тому знайти сьогодні «небезпечну іграшку» можна у лісі, старому окопі, на свіжозораному полі, власному городі, а також на вулицях міст та сіл. Від таких «знахідок» гинуть дорослі та діти.

Задля збереження життя та здоров’я населення, працівники Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області, розповідають громадянам про види та ознаки вибухонебезпечних предметів, категорії небезпечності та правила поведінки при їх знайденні.

До вибухонебезпечних предметів відносяться:– вибухові речовини – хімічні з’єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удару, тертя, вибуху іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення з виділенням великої кількості енергії й утворенням газів;– боєприпаси – вироби військової техніки одноразового використання, призначені, для ураження живої сили, техніки та інженерних споруд супротивника;

До боєприпасів відносяться: • ракети і їх бойові частки; • авіаційні бомби, торпеди; • артилерійські боєприпаси (снаряди, міни); • інженерні боєприпаси (протитанкові й протипіхотні міни); • ручні гранати; • стрілецькі боєприпаси (патрони до пістолетів, карабінів, автоматів, кулеметів тощо).– піротехнічні засоби: патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні), вибухові пакети, петарди;– ракети (освітлювальні, сигнальні): гранати, димові шашки;– саморобні вибухові пристрої – це пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення: саморобні міни-пастки, міни-сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, паспорт, що привертають увагу.

Як правило, знаходячи серійні міни, снаряди, гранати, дорослі люди негайно викликають фахівців, які убезпечують територію й знешкоджують небезпечні знахідки в установленому порядку. Інша справа – діти: природна цікавість спонукає їх на страшні експерименти. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробовують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, школу.

Увага! Практично всі вибухові речовини отруйні, чутливі до механічних дій і нагрівання. Поводження з ними вимагає граничної уваги і обережності!

Важливо! Якщо знайдений предмет не повинен, як вам здається, знаходитися «в цьому місці і в цей час», не залишайте цей факт без уваги.

Якщо ви знайшли забуту річ у громадському транспорті, опитайте людей, що знаходяться поряд. Намагайтеся встановити, чия вона або хто міг її залишити. Якщо господар невстановлений, негайно повідомте про знахідку водія (кондуктора).

У разі знаходження підозрілого предмета в під’їзді свого будинку, опитайте сусідів, можливо, він належить їм. Якщо встановити власника неможливо – негайно повідомте про знахідку відділенню поліції.

Дії населення при знайденні вибухонебезпечних пристроїв: • негайно повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту; • не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей; • розряджати, кидати, вдаряти по ньому; • розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмет; • приносити предмет додому, у двір; • припиніть всі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета; • не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами близько біля вибухонебезпечних предметів (вони можуть спровокувати вибух); • дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій і вас евакуюють:
– одягніть одяг із довгими рукавами, щільні брюки і взуття на товстій підошві. Це може захистити від осколків скла;
– візьміть документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей тощо), гроші;
– під час евакуації рухайтеся маршрутом, указаним органами, що проводять евакуацію. Не намагайтеся «зрізати» шлях, тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування;
– тримайтеся подалі від ліній енергопостачання, що впали.

Якщо ваш будинок (квартира) опинилися поблизу епіцентру вибуху:
– обережно обійдіть всі приміщення, щоб перевірити, чи немає витоків води, газу, місць загоряння тощо. У темряві, в жодному випадку не запалюйте сірника або свічки – користуйтеся ліхтариком;
– негайно вимкніть всі електроприлади, перекрийте газ, воду;
– з безпечного місця зателефонуйте рідним та близьким і стисло повідомите про своє місцезнаходження, самопочуття;
– перевірте, як йдуть справи у сусідів – їм може знадобитися допомога.

Якщо ви опинилися поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб подивитись або допомогти рятувальникам. Найкраще, що ви можете зробити – залишити небезпечне місце. До того ж, варто знати, що зловмисники часто встановлюють бомби парами, щоб через деякий час після вибуху першої з них, пролунав другий вибух. Зловмисники розраховують на те, що після першого вибуху на його місці зберуться люди, зокрема й представники силових структур, і повторний вибух збільшить кількість жертв.

Пам’ятайте: однією з основних причин нещасних випадків із вибуховими пристроями є грубе порушення елементарних правил безпеки.

Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області