Поради учням

Поради першокласникам

zapovidi_pershoklasniku

Жовто-блакитний чи блакитно-жовтий?

Українське синьо-жовте колірне сполучення. Походить від герба Галицько-Волинського князівства – золотого лева в синьому полі, який з’явився в другій половині ХІІІ століття.

376165_2844678924117_1561386692_nУкраїнці традиційно називають свій прапор «жовто-блакитним», сказуються гени поколінь. На мові геральдики (науки про герби) та вексилології (науки про прапори) це значить, що жовтий колір є головним (тому в описі прапору він називається першим по черзі, зображується вгорі) а блакитний є допоміжним (тому називається другим, зображується внизу прапора і використовується на гербі як тло).

Нинішній прапор України називається синьо-жовтим, тому верхня його половина є синьою (головний колір), а нижня — жовтою (допоміжний колір). Тому, згідно з законами геральдики, на державному гербі мав би зображатися синій Тризуб на жовтому тлі. Проте в дійсності ми маємо жовтий Тризуб на синьому тлі — і це вірно. Але тоді головний, жовтий колір має бути угорі нашого прапору, а не навпаки.

Знаходячись під владою інших держав жовто-блакитний прапор зникає з широкого вжитку, згадок про жовто – блакитний прапор в період ХІV – ХVІІ  не має.

800px-Flag_of_the_Cossack_Hetmanat.svgУ XVIII столітті серед прапорів стали переважати блакитні полотнища з золотими чи жовтими зображеннями гербів та частково інші ознаки, як небесні світила, зброя, постаті святих Михаїла, Юрія та інші. Лицева сторона полкових і сотенних корогв і знамен була національною емблемою з зображенням козака у золотому чи жовтому щитовому полі на блакитному полотнищі.

Під час революційної «Весни народів» 1849 р. Головна Руська рада у Львові відновлює використання герба Руського королівства (Галицько-Волинської держави) ХІІІ-XIV століття з зображенням золотого лева, що спинається на скелю у синьому полі, а як національні прапори широко вживаються стяги з поєднанням синього і жовтого кольорів. На початку ХХ ст. під впливом геральдичних правил (за правилами вексилології, кольором верхньої смуги на прапорі має бути колір основної гербової фігури) більшого поширення набув жовто-блакитний прапор (тобто, верхня смуга жовта).

Прапор в жовто-блакитних кольорах повертається в  часи УНР.

Unr_plakatКольорові малюнки Шіппіха, виконані в кінці 1917 р. після проголошення 3-го Універсалу та опубліковані видавництвом “Вернигора” як листівки та плакати.

28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову Про затвердження державним прапором України Національного прапора. В ній зазначається: Державний Прапор України «являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої — синього кольору, нижньої — жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

 

наказ-заповідь першокласникам

2013-07-24_014846

Ігри, що розвивають пам’ять

987a952c6565c030ea8aa84ec1e352a81. «Важке запам’ятай» — зорова  пам’ять. Вчитель пока­зує учням протягом 25-30 секунд 10 слів із важким напи­санням і забирає їх. Потім під диктовку учні пишуть слова на папері. Виграє той, хто написав усі слова вірно.

2. Слухова пам’ять — «Хто більше». Ведучий вимовляє яке-небудь словникове слово (географічна назва місто, тва­рина, рослина, іноземне слово і т.д. залежно в:л мети) і вказує на кого-небудь із граючих. Той повинен повторити це слово і додати своє. Вказує на наступного учня. Він по­вторює ті слова, які були вже вимовлені, і додає своє і т.д. Гра повторюється 3-4 рази, виграє той, хто зумів утримати більше слів в пам’яті. Читать далее

Рекомендації вчителям щодо розвитку пам’яті учнів

  1. ucos7bНавчити дітей правилам розвитку з пам’яттю.

2. Навчити дітей прийомам заучування різних видів ма­теріалу.

3.  Провести роботу з батьками з навчання прийомам розвитку пам’яті, для роботи в цьому напрямку вдома. Читать далее

Вміння пригадувати

HISTORY1.Вдуматися в зміст поставленого запитання, уважно вислухати (не хапатися за одне знайоме слово;

2.Усвідомивши суть запитання, треба зосередити свої зусилля на пригадуванні усього, що відомо в даній області. Прийом міркування.

3.Складання і використання схем.

Профілактика забування

 

school10-011.Осмислене (не механічне) запам’ятовування з глибо­ким розумінням суті.

2.Правильний, раціональний режим розумової роботи при запам’ятовуванні: Читать далее

Запам’ятовування віршів

book (125)1. Починати потрібно не прямо із заучування, а з за­гального осмислення. Два рази повільно прочитати весь вірш від початку до кінця, намагаючись якнайкраще уявити собі те, про що в ньому говориться (на цьому етапі ніякого само- наказу на запам’ятовування бути не повинно).

2. Заучувати потрібно в цілому. Об’єктом кожного чер­гового сприйняття чи відтворення є весь вірш у цілому. При заучуванні вроздріб, уривками ви цілком позбавлені мож­ливості орієнтуватися на смислові зв’язки. Читать далее

Як розвивати пам’ять

  1. 353757351Заучуй з бажанням знати і пам’ятати.
  2. Став мету запам’ятати надовго.
  3. Користуйся значущими опорами, значущим співвідне­сенням і значущим угрупованням — хто добре осмислює, той довго пам’ятає.
  4. Починай повторювати до того, як матеріал став забу­ватися.
  5. Заучуй і повторюй невеликими уривками.
  6. Краще вчити по одній годині сім днів, ніж сім годин підряд в один день.
  7. Після математики вчи історію, після фізики – літера­туру, пам’ять любить різноманітність.
  8. Осмислена інтерпретація нового матеріалу. Коли учиш, записуй, малюй схеми, діаграми, кресли графіки, зображуй карикатури, порівнюй з тим, що знав раніше, тобто дій! Установлюй зв’язки з тим, що знав раніше.
  9. Не вчи вірші по куплетах. Короткі заучуй цілком, довгі – розбивай на уривки.

Основні форми запису при читанні книги

book (178)Якщо немає потреби відбити в записах весь зміст кни­ги, можна обмежитися лише тим, що зробити виписки з неї: необхідний матеріал виписується в зошит чи на ок­ремі листки паперу. При цьому потрібно переписати всі дані титульної сторінки книги і вказати номер сторінки, звідки зроблені виписки. Виписки на ту саму тему збері­гаються в окремому конверті чи папці. Дослівні, точно відтворюючі текст виписки, називаються цитатами. При цитуванні варто дотримуватись правил запису прямої мови (брати текст, що цитується, у лапки, при пропусках стави­ти три крапки, правильно вживати в цитатах прописні і малі літери). Читать далее