Патріотичне виховання

День народження визначного українського гетьмана Івана Мазепи

20 БЕРЕЗНЯ в селі Мазепинці відбулися урочистості до Дня народження визначного українського гетьмана Івана Мазепи.

Дроздівську ЗОШ представив військово – патріотичний рій «Патріоти». Своїм запальним виступом учні продемонстрували, що саме в наш час їм, молодим нащадкам, славних гетьманських ідей, вдається реалізувати його мудрі заповітии щодо державності України.

Серед почесних гостей свята – заступник голови Білоцерківської районної державної адміністрації Володимир Толочко, помічник-консультант народного депутата України Євгеній Гудзенко, голова правління колективного підприємства «Білоцерківхлібопродукт» Іван Шилов, голова координаційної ради міжнародної громадської організації «Родина Мазеп» Ігор Мазепа, голова міськрайонного товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка Костянтин Климчук, ветеран УПА Теодор Дячун, голова Дроздівської сільської ради Галина Морська, керівники структурованих підрозділів райдержадміністрації, козаки Білоцерківської Січі.

 

«Стежками Гетьманської слави»

    03.05.2017 в Дроздівській ЗОШ І-ІІІ ст.. відбулася зустріч учнів-учасників військово-патріотичного гуртка «Джура», рою «Патріоти» з Лідерами Учнівського Самоврядування Всеукраїнської Асоціації «Сокіл».
    У ході зустрічі було проведено віртуальну екскурсію «Іван Мазепа – славний наш земляк» та відвідано визначні місця с. Мазепинці: монумент Козацької Слави,  погруддя Івана Мазепи та храм Миколая Чудотворця.
    Краєзнавці Б. Г. Рябець та І. Т. Новіков провели цікаві екскурсії по визначних місцях рідного краю, розповіли про історію відкриття монумента Козацької Слави та створення парку.

Історичний турнір

20 квітня, команда  “Патріоти” прийняла участь в історичному турнірі, який відбувся в Малій академії наук. Команда виборола 3 місце. Вітаємо нашу команду та бажаємо нових звершень!

«Від Богдана до Івана не було гетьмана»

«Від Богдана до Івана не було гетьмана»… Цими словами українці ще за життя Мазепи визначили історичний масштаб його постаті. Адже він понад два десятиліття міцною рукою тримав булаву і поклав край сумнозвісній Руїні. 
20 березня в селі Мазепинці відбулися урочистості з нагоди 378-ї річниці від дня народження Гетьмана Івана Мазепи. Саме тут, у невеличкому селі, й народився майбутній гетьман. Тут щороку в день його народження проходять урочисті збори у пам’ять про великого земляка, будівничого держави, мудрого політика, дипломата, полководця, талановитого поета, покровителя освіти і мистецтв, захисника православної віри. 
Захід розпочався із заупокійної служби у храмі Святителя Миколая архієпископа Мір Лікійських, чудотворця. Після закінчення служби колона у складі керівників району, козаків Білоцерківської Січі, мешканців та гостей села пройшла маршем до пам’ятника гетьману, де відбувся пам’ятний мітинг та покладання квітів до першого в Україні пам’ятника Іванові Мазепі.
В заході приймали участь і учні нашої, Дроздівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Ми пишаємось тим, що живемо на землі, яка подарувала нам таку видатну постать як Іван Степанович Мазепа. 

“А за віру хоч умріте 
І вольностей бороніте, 
Нехай вічна буде слава – 
Же през шаблю маємо права!”

Шевченко – наш. Він для усіх століть…

10 березня з нагоди вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка у школі відбувся виховний захід “Шевченко – наш. Він для усіх століть…”  Остапенко Т.І., вчитель української мови та літератури, розповіла про світове значення творчості Т.Г. Шевченка. Звернула увагу на силу слова Великого Кобзаря у формуванні духовного світу українців.
У залі звучали поезії Кобзаря у виконанні учнів 6-7 класів. Звучали чудові записи такі як “Заповіт” Т.Г. Шевченка у виконанні Дмитра Богуша. 
Ідейним обрамленням свята стало використання відео матеріалів та презентації.

Юні читців поезії

Конкурс юних читців поезії Тараса Григоровича Шевченка

«Соборність в душах, єдність у серцях»

20  січня 2017 року у Дроздівській загольноосвітній школі І-ІІІ ступенів до Дня Соборності України були проведені тематичні виховні години «Соборність в душах, єдність у серцях» у 1-11 класах.

Під час виховних годин діти переглядали документальні фільми про Українську революцію 1917-1920-х років, взяли участь у вікторинах, прослухали цікаві повідомлення.

А 23 січня у школі відбувся загальношкільний захід — “Україна – соборна держава”, який підготували учні 7 класу.

Андріївські вечорниці

Українські вечорниці  починаємо в цей час!

Хай веселий сміх іскриться в серці кожного із нас!
Хай дзвінке вкраїнське слово пружно рветься в небеса!
Наша пісня пречудова хай ніколи не згаса!

Обійдіть весь світ безмежний, і скажіть, в якій країні
Так зберігся скарб пісенний, як у нас на Україні!

Ось і ожили в школі ігри  і забави  нашого народу. Тепер  головне, щоб вони і надалі не пішли у забуття. Міцний наш  рід, жива у ньому пам’ять про минуле. Тож бережіть цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня. Хай у вас завжди живим вогником світяться обереги пам’яті!

День Гідності та Свободи

gs1

Небесна сотня. Прапор. Чорна стрічка.
І сльози, бо ти, хлопче, словом вже не з нами.
Але в думках  ти поруч, і не згасне свічка,
І линуть буде “Слава Україні!”  над ланами.

« ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!» Саме під таким гаслом 18 листопада наша школа вшановувала пам’ять полеглих героїв Небесної сотні. Свій виступ учні школи присвятили тим, хто у мирний час віддав своє життя за кращу долю своєї держави, хто йшов під кулі за нас усіх , заради утвердження волі й свободи нашого народу, заради змін на краще. Такого проникливого, до сліз пробираючого, патріотичного заходу ще не було раніше в нашій школі.

«СЛАВА УКРАЇНІ- ГЕРОЯМ СЛАВА»

День української писемності та мови.

Уже стало доброю традицією відзначати у нашій школі День української писемності та мови. Учні школи й вчителі 9 листопада писали радіодиктант національної єдності. Учні старших класів підготували презентації «День української писемності». Цікавий і змістовний виховний захід підготували учні 7 класу. Світло від рідного слова, душа в народній пісні, багатство рідної мови-все було на цьому святі. Юні поети виступили зі своїми віршами у «Літературній світлиці». Надихнула своїми віршами учениця 6 класу Висіцька Ангеліна.