Патріотичне виховання

До Дня Українського козацтва

12 жовтня на базі Дроздівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білоцерківської районної ради відбулася щорічна, вже традиційна, обласна краєзнавча конференція, присвячена до Дня Українського козацтва, Дня Захисника України та 76-ї річниці утворення УПА.

Організатори заходу: департамент освіти і науки КОДА, КЗ КОР “Центр творчості дітей та юнацтва Київщини”, відділ освіти Білоцерківської РДА, Дроздівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Білоцерківської районної ради. Учасниками конференції стали близько 80-ти юних краєзнавців – учнів та вихованців закладів освіти області, педагогів та представників громадських організацій (Програма Київщина козацька – 2018)

Захід розпочався святковим дійством біля пам`ятного знаку “Хрест на честь Українського козацтва” у селі Мазепинці Білоцерківського району, де відбулася урочиста посвята джурою “Патріоти” – учнів Дроздівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Білоцерківської районної ради у козаки та козачки. Посвяту провели представники громадських організацій – осередків Української козацтва у Білоцерківському районі та настоятель храму Святого Миколая отець Андрій Банах. З вітальним словом до юних джур та краєзнавців Київщини звернулися Геннадій Васильович Джегур – голова Білоцерківської РДА, Галина Олександрівна Морська – голова Дроздівської сільської ради, Вікторія Василівна Бабенко – начальник відділк освіти Білоцерківської РДА та Іван Трохимович Новіков – краєзнавець.

Учасники конференції хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх Захисників України – борців за її державність і незалежність, починаючи від часів Київської Русі і закінчуючи сьогоденням. Діти і педагоги поклали квіти до погруддя Івану Мазепі та Хреста “На честь Українського козацтва”.

Пленарне засідання конференції відбулося в актовій залі Дроздівської школи, під час якого було презентовано кращі роботи експедиції “Київщина козацька – 2018”, а саме:

“Прокленуть мене нині, але завтра благословити стануть” (про Івана Мазепу)  Шевченка Богдана, учасника рою «Патріоти» Дроздівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білоцерківської районної ради;

“Роль жінки у взаємовідносинах козацької старшини Лівобережжя: на основі епістолярної спадщини” Стояновської Вікторії, учениці 10 класу Сулимівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Яготинської районної ради;

“Дримба – зброя козака” Філіпася Іллі, вихованця краєзнавчого гуртка «Відун» Комунального закладу Таращанської районної ради «Центр творчості дітей та юнацтва «Веселка»;

“Хто такі козаки-характерники” Кирик Олександри, вихованки гуртка «Імпульс» Обухівсього міського центру творчості дітей, юнацтва та молоді  «Романтик»;

“Збереження та відродження козацьких ігор на Київщині”  Порхун Олександри та Сулими Олександри, вихованок гуртка “Лідер-клуб” Васильківського районного центру дитячої та юнацької творчості.

Юні краєзнавці із задоволенням взяли участь у козацьких іграх, запропонованих вихованками гуртка “Лідер-клуб” Васильківського районного центру дитячої та юнацької творчості. Патріотичними та творчими композиціями привітали учасників заходу юні джури роїв “Гайдамаки” Терезинського НВО “ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок” та  “Патріоти” Дроздівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Білоцерківської районної ради. Зокрема, останні під час свого виступу виконали гімн УОН та Збройних Сил України “Зродились ми великої години”.

 

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ КОДА, КЗ КОР “ЦЕНТР ТВОРЧОСТІ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА КИЇВЩИНИ” ВИСЛОВЛЮЮТЬ ПОДЯКУ ЗА ВАГОМИЙ ОСОБИСТИЙ ВНЕСОК У НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ, РОЗВИТОК КРАЄЗНАВЧОГО РУХУ НА КИЇВЩИНІ ТА СПРИЯННЯ У РЕАЛІЗАЦІЇ  ОБЛАСНОГО ПРОЕКТУ «КИЇВЩИНА КОЗАЦЬКА»:

 1. Геннадію Васильовичу Джегуру – голові Білоцерківської РДА;
 2. Галині Олександрівні Морській – голові Дроздівської сільської ради;
 3. Вікторії Василівні Бабенко – начальнику відділу освіти Білоцерківської РДА;
 4. Лідії Григорівні Бодрик  – директору Дроздівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Білоцерківської районної ради;
 5. Людмилі Петрівні Борозенець – заступнику директора з навчально-виховної роботи Дроздівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Білоцерківської районної ради;
 6. Олені Павлівні Присяжнюк – вчителю історії, керівнику гуртка “Джура” Дроздівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Білоцерківської районної ради.

 

День народження визначного українського гетьмана Івана Мазепи

20 БЕРЕЗНЯ в селі Мазепинці відбулися урочистості до Дня народження визначного українського гетьмана Івана Мазепи.

Дроздівську ЗОШ представив військово – патріотичний рій «Патріоти». Своїм запальним виступом учні продемонстрували, що саме в наш час їм, молодим нащадкам, славних гетьманських ідей, вдається реалізувати його мудрі заповітии щодо державності України.

Серед почесних гостей свята – заступник голови Білоцерківської районної державної адміністрації Володимир Толочко, помічник-консультант народного депутата України Євгеній Гудзенко, голова правління колективного підприємства «Білоцерківхлібопродукт» Іван Шилов, голова координаційної ради міжнародної громадської організації «Родина Мазеп» Ігор Мазепа, голова міськрайонного товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка Костянтин Климчук, ветеран УПА Теодор Дячун, голова Дроздівської сільської ради Галина Морська, керівники структурованих підрозділів райдержадміністрації, козаки Білоцерківської Січі.

 

«Стежками Гетьманської слави»

  03.05.2017 в Дроздівській ЗОШ І-ІІІ ст.. відбулася зустріч учнів-учасників військово-патріотичного гуртка «Джура», рою «Патріоти» з Лідерами Учнівського Самоврядування Всеукраїнської Асоціації «Сокіл».
  У ході зустрічі було проведено віртуальну екскурсію «Іван Мазепа – славний наш земляк» та відвідано визначні місця с. Мазепинці: монумент Козацької Слави,  погруддя Івана Мазепи та храм Миколая Чудотворця.
  Краєзнавці Б. Г. Рябець та І. Т. Новіков провели цікаві екскурсії по визначних місцях рідного краю, розповіли про історію відкриття монумента Козацької Слави та створення парку.

Історичний турнір

20 квітня, команда  “Патріоти” прийняла участь в історичному турнірі, який відбувся в Малій академії наук. Команда виборола 3 місце. Вітаємо нашу команду та бажаємо нових звершень!

«Від Богдана до Івана не було гетьмана»

«Від Богдана до Івана не було гетьмана»… Цими словами українці ще за життя Мазепи визначили історичний масштаб його постаті. Адже він понад два десятиліття міцною рукою тримав булаву і поклав край сумнозвісній Руїні. 
20 березня в селі Мазепинці відбулися урочистості з нагоди 378-ї річниці від дня народження Гетьмана Івана Мазепи. Саме тут, у невеличкому селі, й народився майбутній гетьман. Тут щороку в день його народження проходять урочисті збори у пам’ять про великого земляка, будівничого держави, мудрого політика, дипломата, полководця, талановитого поета, покровителя освіти і мистецтв, захисника православної віри. 
Захід розпочався із заупокійної служби у храмі Святителя Миколая архієпископа Мір Лікійських, чудотворця. Після закінчення служби колона у складі керівників району, козаків Білоцерківської Січі, мешканців та гостей села пройшла маршем до пам’ятника гетьману, де відбувся пам’ятний мітинг та покладання квітів до першого в Україні пам’ятника Іванові Мазепі.
В заході приймали участь і учні нашої, Дроздівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Ми пишаємось тим, що живемо на землі, яка подарувала нам таку видатну постать як Іван Степанович Мазепа. 

“А за віру хоч умріте 
І вольностей бороніте, 
Нехай вічна буде слава – 
Же през шаблю маємо права!”

Шевченко – наш. Він для усіх століть…

10 березня з нагоди вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка у школі відбувся виховний захід “Шевченко – наш. Він для усіх століть…”  Остапенко Т.І., вчитель української мови та літератури, розповіла про світове значення творчості Т.Г. Шевченка. Звернула увагу на силу слова Великого Кобзаря у формуванні духовного світу українців.
У залі звучали поезії Кобзаря у виконанні учнів 6-7 класів. Звучали чудові записи такі як “Заповіт” Т.Г. Шевченка у виконанні Дмитра Богуша. 
Ідейним обрамленням свята стало використання відео матеріалів та презентації.

Юні читців поезії

Конкурс юних читців поезії Тараса Григоровича Шевченка

«Соборність в душах, єдність у серцях»

20  січня 2017 року у Дроздівській загольноосвітній школі І-ІІІ ступенів до Дня Соборності України були проведені тематичні виховні години «Соборність в душах, єдність у серцях» у 1-11 класах.

Під час виховних годин діти переглядали документальні фільми про Українську революцію 1917-1920-х років, взяли участь у вікторинах, прослухали цікаві повідомлення.

А 23 січня у школі відбувся загальношкільний захід — “Україна – соборна держава”, який підготували учні 7 класу.

Андріївські вечорниці

Українські вечорниці  починаємо в цей час!

Хай веселий сміх іскриться в серці кожного із нас!
Хай дзвінке вкраїнське слово пружно рветься в небеса!
Наша пісня пречудова хай ніколи не згаса!

Обійдіть весь світ безмежний, і скажіть, в якій країні
Так зберігся скарб пісенний, як у нас на Україні!

Ось і ожили в школі ігри  і забави  нашого народу. Тепер  головне, щоб вони і надалі не пішли у забуття. Міцний наш  рід, жива у ньому пам’ять про минуле. Тож бережіть цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня. Хай у вас завжди живим вогником світяться обереги пам’яті!

День Гідності та Свободи

gs1

Небесна сотня. Прапор. Чорна стрічка.
І сльози, бо ти, хлопче, словом вже не з нами.
Але в думках  ти поруч, і не згасне свічка,
І линуть буде “Слава Україні!”  над ланами.

« ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!» Саме під таким гаслом 18 листопада наша школа вшановувала пам’ять полеглих героїв Небесної сотні. Свій виступ учні школи присвятили тим, хто у мирний час віддав своє життя за кращу долю своєї держави, хто йшов під кулі за нас усіх , заради утвердження волі й свободи нашого народу, заради змін на краще. Такого проникливого, до сліз пробираючого, патріотичного заходу ще не було раніше в нашій школі.

«СЛАВА УКРАЇНІ- ГЕРОЯМ СЛАВА»